„Pop Culture Challenge”: Kreativna rešenja koja promovišu demokratiju

/ / Konkursi / 9. 11. 2022.

Verujete u moć popularne kulture i negujete demokratske društvene vrednosti? Prijavite se i učestvujte u konkursu „Pop Culture Challenge”, koji promoviše demokratiju. Predstavite svoje kreativne ideje.

„Pop Culture Challenge” je projekat čiji je cilj da podstakne i pokrene ljude da podrže demokratiju, aktivizam, borbu za ljudska prava i civilno društvo kroz kreativna rešenja, na simbolički i zanimljiv način. Ideja konkursa je da podrži kreativne pojedince čiji rad promoviše demokratiju kroz pop kulturu i primenu novih tehnologija. Više informacija o samom konkursu pronađite ovde.

Prijave traju do 20. novembra, a možete da se prijavite preko OVE STRANICE.

Pobednicima podrška u razvijanju njihove ideje

Kada istekne rok za prijavu, stručna komisija će pregledati i izabrati najinovativnije prijave. Ako je vaša među njima, dobićete priliku da učestvujete u programu za razvoj svoje ideje. Tokom tog perioda radićete sa mentorima, upoznati druge timove, razmeniti misli i iskustva i napraviti detaljan plan za realizaciju svoje ideje. Na kraju ovog procesa najuspešniji timovi dobiće nagradu: novčana sredstva za podršku u realizaciji plana!

Ko može da se prijavi

• Autori/-ke onlajn-aplikacija, internet platformi, veb-sadržaja, video-igrica, VR projekata i projekata iz proširene realnosti
  • Autori/-ke inovativnih medijskih formata: emisija, vlogova, blogova, podkasta i kreativnih kampanja vođenih putem društvenih mreža ili peer-to-peer platformi
  • Autori/-ke popularnih kulturno-umetničkih sadržaja, uključujući igrane i dokumentarne filmove, muziku i video-spotove, neklasične pozorišne predstave, multimedijalne izložbe i performanse
  • Autori/-ke akcija koje animiraju građane/-ke, uključujući neformalnu edukaciju, kurseve, radionice, priručnike ili programe za samopomoć, formate kao što su „uradi sam”, internet kvizovi, pab-kvizovi i različita zabavna takmičenja (slem poezija, stendap komedija, karaoke, pevanje ili ples)
  • Autori/-ke projekata iz oblasti zabave, sporta, rekreacije, omladinskog rada i rada sa zajednicom

Prijavite se i iskoristite priliku da realizujete svoje ideje i menjate društvo nabolje!