Posetite izložbu Zorana Todovića i Vane Urošević u Kući legata do 27. aprila

/ / Vesti / 15. 04. 2021.

Profesor grafike sa Fakulteta savremenih umetnosti Zoran Todović zajedno sa koleginicom Vanom Urošević autor je izložbe „Povest sveta: poslednje poglavlje”, koju ovih dana možete pogledati u Kući legata (Knez Mihailova 46).

Ovaj dvojac pretočio je izložbeni prostor galerije u sveobuhvatnu ambijentalnu celinu, koju čine grupe radova različitih dimenzija: 33 kompozicije na svili (90 x 350 cm), čemu je priključeno pet grupa manjih radova (83 kompozicije) različitih dimenzija (između 5 x 10 cm i 50 x 60 cm), deset mekih skulptura od svile i jedan video-rad.

Izloženi radovi nastali zajedničkim radom – „u četiri ruke”

Svi radovi nastali su u poslednjih deset godina, i to zajedničkim radom „u četiri ruke”, što uživo, što na daljinu.

Postavku možete pogledati do 27. aprila, svakog dana od 12 do 20 časova, osim ponedeljkom.

Pored samostalnih nastupa, Vana Urošević i Zoran Todović su u poslednjoj deceniji izlagali zajedničke umetničke projekte na ukupno devet pojedinačnih izložbi.

Dođite u Kuću legata i uživajte u grafičkoj umetnosti. Pogledajte neke od radova koji se mogu videti na izložbi: