Poziv za učešće u drugoj međunarodnoj konferenciji o primeni IT-ja u obrazovanju – LINK IT & EdTech24

/ / Vesti / 19. 03. 2024.

Fakultet savremenih umetnosti, Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije i Institut za moderno obrazovanje pozivaju vas na drugu LINK IT & EdTech međunarodnu konferenciju – LINK IT & EdTech24, koja će se održavati 24. i 25. maja 2024. godine u hibridnom formatu – u Palati Beograd (Masarikova 5) i putem lajvstrima.

Cilj konferencije su istraživanje primene informacionih tehnologija u obrazovanju i razmena znanja i ideja između stručnjaka iz oblasti obrazovanja i IT-ja. Na konferenciji će se razmatrati i primena informacionih tehnologija u drugim privrednim i društvenim sferama.

Zvanično otvaranje konferencije zakazano je za 24. maj u 10 časova, nakon čega će se održati plenarna sednica i prezentacije autora. Autori mogu izabrati jednu od sledećih opcija za prezentaciju rada: usmenu prezentaciju, prezentaciju na panel-sesiji ili onlajn-prezentaciju. Jezik skupa je engleski jezik.

Autori se pozivaju da najkasnije do 7. maja dostave proširene apstrakte (750–1.000 reči) ili kompletne radove (4–10 stranica) putem veb-sajta konferencije ili na imejl-adresu Organizacionog odbora: EdTech@institut.edu.rs.

Teme konferencije obuhvataju primenu informacionih tehnologija u različitim industrijama, upotrebu robota u obrazovanju, bezbednost u IT-ju, razvoj i programiranje aplikacija, mašinsko učenje, veštačku inteligenciju, IoT, blokčejn, kriptovalute, IT karijere, digitalni marketing i medije, pravne aspekte i zaštitu podataka, pedagoške aspekte primene robotike i EdTech alata, umetnost i primenu informacionih tehnologija i druge teme značajne za primenu IT-ja u obrazovanju, ekonomiji i društvu.

Važni datumi:

• registracija i slanje produženog apstrakta ili kompletnog rada: do 7. maja;
  • obaveštenje o prihvatanju sažetka ili kompletnog rada: do 12. maja;
  • slanje revidiranog rada: do 19. maja;
  • konačno obaveštenje o prihvatanju kompletnog rada: do 22. maja;
  • uplata kotizacije: do 23. maja;
  • kompletna agenda konferencije: do 23. maja.

Konferencija je dobila akreditaciju od Zavoda za unapređenje obrazovanja i vaspitanja.

Više o konferenciji može saznati na sajtu konferencije.