Poziv za učešće u Forumu o kružnoj ekonomiji

/ / Vesti / 18. 04. 2024.

Pozivamo vas da danas na Fakultetu savremenih umetnosti (Amfiteatar 2) od 9:30 do 15:15 prisustvujete Forumu o kružnoj ekonomiji: Gradovi i regioni napreduju sa kružnom tranzicijom, ali i da zajedno sa profesorkom Brankicom Todorović učestvujete u njemu.

Organizatori ovog foruma su: Inicijativa za kružne gradove/regione Evropske komisije, OECD i Evropska investiciona banka.

Forum o kružnoj ekonomiji uključuje 6. okrugli sto OECD-a o cirkularnoj ekonomiji u gradovima i regionima i interaktivne diskusije o pravilnom finansiranju, koji će povezati gradove, regione i partnere koji slično razmišljaju kako bi razmenili iskustva i naučene lekcije na putu ka cirkularnoj ekonomiji. Takođe će predstaviti glavne savetodavne i podržavajuće aktivnosti ponuđene u okviru CCRI, uključujući, između ostalog, i inicijativu Evropske investicione banke za cirkularne gradove (C3) i podršku OECD-a CCRI stipendistima, a predložiće i sesiju umrežavanja za predstavnike gradova/regiona kako bi se povezali sa potencijalnim partnerima.

Učešćem u ovom događaju bićete u prilici da se upoznate se aktuelnim temama kao što su:

• tranzicija kružne ekonomije u EU;
  • obezbeđivanje finansija za projekte iz kružne ekonomije;
  • povezivanje gradskih ili regionalnih projekata sa potencijalnim partnerima.

Sa ovim događajem učestvujemo u obeležavanju Nedelje održivosti i aktivnostima inicijative Novi evropski Bauhaus.