POZNATI SRPSKI DIZAJNER ZORAN BLAŽINA GOST FSU

/ / Obaveštenja, Vesti / 30. 10. 2023.

Imamo izuzetnu čast i zadovoljstvo da vas obavestimo da će sledeći gost tribine „Susreti” biti jedan od najboljih srpskih dizajnera – Zoran Blažina.

Tim povodom vas pozivamo da budete gosti sedme tribine „Susreti”, koja će se održati u utorak, 31. oktobra, sa početkom u 18 časova, u amfiteatru Fakulteta savremenih umetnosti.

Sledeći gost na FSU: jedan od najboljih srpskih dizajnera – Zoran Blažina

Diplomirao je 1982. godine na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, oblast Unutrašnja arhitektura, nakon čega je i magistrirao i doktorirao iz iste oblasti. Svoja znanja i veštine usavršavao je u Londonu, Rimu, Varšavi i Parizu.

Od 1999. godine radi na Fakultetu primenjenih umetnosti, gde je 2011. godine izabran u zvanje redovnog profesora za oblast Grafički dizajn. Takođe, bio je i dekan Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu.
Pored velikog broja održanih samostalnih izložbi, Zoran Blažina ima i status istaknutog umetnika ULUPUDS-a.

Osnivač je i organizator međunarodnog festivala grafičkog dizajna „No Name”. Bio je i član Saveta Oktobarskog salona i Senata Univerziteta umetnosti.

Velika nam je čast što ćemo imati priliku da ugostimo Zorana Blažinu, te pozivamo sve studente, ali i ostale zainteresovane, da dođu i lično upoznaju našeg renomiranog umetnika i dizajnera.

Očekujemo vas u utorak, 31. oktobra, sa početkom u 18 časova.