Poznati srpski slikar Saša Pančić gost FSU

/ / Vesti / 23. 05. 2023.

Pozivamo vas da posetite Fakultet savremenih umetnosti, u četvrtak, 25. maja, u 17 časova, i iskoristite priliku da upoznate čuvenog srpskog umetnika – Sašu Pančića.

Sledeći gost FSU – poznati srpski umetnik sa bogatim portfoliom i internacionalnim renomeom

Saša Pančić je rođen u Mostaru, u tadašnjoj SFRJ, 1965. godine. Diplomirao je 1989. godine na Fakultetu likovnih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, na odseku za slikarstvo. Magistrirao je 1992. godine na istom fakultetu, na odseku za crtež, u klasi profesora Dragana Lubarde. Status samostalnog umetnika stekao je 1988. godine. Član je ULUS-a (Udruženja likovnih umetnika Srbije) od 1992. godine, a bio je i predsednik ovog udruženja od 2007. do 2010. godine.

Pored velikog broja održanih samostalnih izložbi, kao i kolektivnih, Saša Pančić je učestvovao i u brojnim festivalima, među kojima su „SEEfest” (Festival filmova jugoistočne Evrope), koji se održava u Los Anđelesu, i 54. Beogradski festival kratkometražnog filma. Njegovi radovi danas krase postavke brojnih muzeja i javnih prostora, ali su ujedno i deo različitih javnih kolekcija.

Očekujemo vas na druženju u Amfiteatru 1 u četvrtak, 25. 5, u 17 časova!