Predavači FSU sa modula Game Art učestvovali na dve međunarodne konferencije

/ / Vesti / 7. 06. 2023.

Na LINK IT & EdTech međunarodnoj konferenciji – LINK IT & EdTech23, održanoj  26. maja u Palati Beograd, Irena Paunović i Luka Lazović, predavači FSU sa modula Game Art, putem lajvstrima su održali kratku prezentaciju svog istraživanja na temu „Nove perspektive u obrazovanju i industriji video-igara: Implementacija VR, AI i AR tehnologija”.

Pogledajte snimak sa LINK IT & EdTech23 konferencije:

Okrugli sto posvećen odnosu obrazovnog sektora i gejminga

Nakon prve konferencije Irena Paunović i Luka Lazović prisustvovali su konferenciji „New Meeting Point of the European Game Dev Community” po pozivu Srpske gejmerske asocijacije (SGA).

Tom prilikom učestvovali su na okruglom stolu posvećenom odnosu obrazovnog sektora i gejminga sa ostalim predstavnicima akademskih ustanova koje se bave umetnošću video-igara, predstavnicima domaće gejming industrije i velikim brojem relevantnih gejming asocijacija na globalnom nivou (Ukie, European Game Developers Federation i International Game Developers Association).

Irena i Luka su puni utisaka sa konferencija, a stekli su i nove kontakte za dalju saradnju u oblasti gejminga.