Predstava „Lik od temelja ka krovu” u Velikoj sali Dečjeg kulturnog centra

/ / Vesti / 10. 06. 2022.

Studenti druge godine glume sa Fakulteta savremenih umetnosti pozivaju vas na svoju završnu predstavu „Lik od temelja ka krovu”, koju će odigrati u Velikoj sali Dečjeg kulturnog centra u ponedeljak, 13. juna, od 19:30. Ulaz na predstavu je besplatan.

Ovu klasu studenata vodi profesorka i naša čuvena glumica Ljiljana Blagojević, a asistirala joj je Kalina Kovačević.

Dva ugla predstave: dramaturški ugao i vizura glumca

Naziv predstave nastao je kao simbioza dvaju uglova posmatranja. Prvi ugao je dramaturški – od Sterije, preko Nušića, Simovića, Siniše Kovačevića, Duška Kovačevića, pa sve do savremenih pisaca.

Drugi je iz vizure glumca. Neko je u savladavanju lika od temelja stigao do prvog sprata, a neko do krova.

Dođite u Dečji kulturni centar u ponedeljak, 13. juna, u 19:30 i uživajte u izvedbi mladih studenata koji će na najbolji način demonstrirati sve što su učili na drugoj godini glume.

Vidimo se!