Predstava „Ljubav i mržnja” na sceni Bitef teatra

/ / Vesti / 6. 07. 2022.

Studenti master studija glume sa Fakulteta savremenih umetnosti pozivaju vas da pogledate njihovu završnu predstavu „Ljubav i mržnja”, koja će se u subotu, 9. jula, s početkom u 20:30, igrati u Bitef teatru. Ulaz na predstavu je besplatan.

Ovo pozorišno ostvarenje, inspirisano Mihizovom dramom „Banović Strahinja”, nastalo je pod budnim okom profesorke Vide Ognjenović i asistenta Mila Lekića i otvara večnu raspravu o odnosu ljubavi i dužnosti i temu krivice i praštanja.

Jesmo li naučili da praštamo?

U ovoj adaptaciji studenti master studija glume pokušali su da predstave genezu krivice. Likovi iz drame imaju neslaganja oko toga da li ljubav iskupljuje sve prestupe, odnosno oko toga da li ljudi greše kada u ljubavi praštaju. Da li dolaze do rešenja ili ovo pitanje ostaje otvoreno kroz istoriju sve do sadašnjih vremena otkrićete ako pogledate predstavu.

Lik Banovića Strahinje tumači Đorđe Jovičić, Anđu igra Tamara Stanisavljev, Vlah Alija je Jovan Nešković, dok je ulogu Vojina Jugovića preuzeo asistent Milo Lekić. Režiju potpisuje profesorka Vida Ognjenović, kostime je napravila Nevena Saraković, dok su za scenske borbe na sceni zaduženi Slobodan i Aleksandar Petković.

Dođite u Bitef teatar u subotu, 9. jula, u 20:30, i uživajte u glumi studenata master studija na FSU.