Predstava „Psihoterapija” u Kulturnoj stanici „Svilara” u Novom Sadu 8. marta

/ / Vesti / 1. 03. 2022.

Predstava „Psihoterapija”, koju su master studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti izveli pred publikom u Narodnom pozorištu u Beogradu, imaće i svoju novosadsku izvedbu.

U okviru obeležavanja manifestacije Evropska prestonica kulture Novi Sad 2022. godine, Fakultet savremenih umetnosti je dogovorio saradnju sa Kulturnom stanicom „Svilara”, gde će naši studenti i nastupiti 8. marta, na Dan žena. Predstava počinje u 19:30, a ulaz na predstavu biće besplatan.

Imajući u vidu da glumačku postavu predstave čine samo studentkinje, ovo je istovremeno poklon Fakulteta savremenih umetnosti i građanima Novog Sada za ovaj veliki međunarodni praznik.

Ljudske sudbine iz dela svetskih i domaćih autora

Predstava „Psihoterapija” nastala je pod budnim okom čuvenog dramaturga Vide Ognjenović i njenog saradnika Mila Lekića. Komad čine odabrani monolozi iz opusa klasične i savremene literature.

Samostalne kreacije studenti su, uz nadzor mentora, pretvarali iz lirske forme u dramsku. Predstavljene su ljudske sudbine koje su proistekle iz pera velikih svetskih i domaćih autora, od Gogolja do Isidore Sekulić, ali i potpuno novi umetnički zapisi inspirisani istraživanjima iz savremene literature.

U predstavi igraju:

• Maša Pantić, lik Bernarde
  • Marija Spasić, lik Isidore
  • Natalija Žugić, lik Božidarke
  • Jelena Stojković, lik Sonje
  • Jana Salamadić, lik Anastasije
  • Rea Memić, lik Lane

Dođite u Kulturni centar „Svilara” 8. marta i uživajte u fantastičnoj glumi studentkinja master studija glume na FSU!