Priča o susretu dvoje ljudi na stanici za Berlin

/ / Vesti / 29. 01. 2024.

Pozivamo vas da 6. februara, od 20 časova, dođete u Bitef teatar na izvođenje predstave Maje Pelević „Beograd–Berlin”, čiji su reditelji i glumci bivši studenti glume Fakulteta savremenih umetnosti Ivona Mitić i Lazar Tešić.

„Beograd–Berlin”

Na jednoj železničkoj stanici sudbina je spojila dve duše koje su čekale isti voz – voz za Berlin. Ali ovde nije reč samo o putovanju do grada. Berlin je za njih više od toga. To je mesto gde strahovi nestaju, gde mogu biti ono što nikada nisu imali hrabrosti da puste iz sebe. Oboje nose teret prošlosti, strepnje, neizgovorenih reči i sanjaju o boljim danima.

Dok se voze kroz stvarnost i fantaziju, granice između ta dva sveta često postaju nejasne. Oni zajedno pokušavaju da izgrade odnos koji će ih promeniti, ali pitanje je da li će stići do krajnje stanice ili će se odlučiti za drugi voz. Da li se uopšte kreću ili su već stigli? Ovo nije obično putovanje, ovo je putovanje ka samopronalaženju i promeni koja može doneti životu nove boje i perspektive.