Prijavite se i budite deo debitantskog filma „78 dana”

/ / Vesti / 8. 11. 2021.

Sjajna prilika za studente glume sa Fakulteta savremenih umetnosti da pokažu sav svoj talenat i da naučeno primene u praksi.

Organizovan je kasting za dugometražni film „78 dana”, rediteljke i scenaristkinje Emilije Gašić i producentske kuće „Set Sail Films”. Na kasting mogu da se prijave devojke iz Kraljeva, Vrnjačke Banje, Trstenika, Kruševca, Kragujevca i okolnih sela, a momci treba da budu iz Beograda i okoline.

Priča o odrastanju u Srbiji za vreme bombardovanja

Film je debitantsko ostvarenje rediteljke Emilije Gašić, a govori o odrastanju u Srbiji za vreme bombardovanja i izmešten je iz Beograda u manji grad.

Priča je o tri sestre, koje u trenutku gubljenja kontrole nad sopstvenim životom uzimaju u ruke kameru, koja im tu kontrolu vraća u ruke.

Svi koji ispunjavaju zadate kriterijume i žele da se oprobaju na ovom setu treba da pošalju svoju biografiju, fotografije, datum i mesto rođenja na imejl-adresu: 78danakasting@gmail.com.

Fakultet savremenih umetnosti želi puno sreće svojim studentima koji žele da budu deo ovog projekta.