Prijavite se na konkurs i zajedno sa slikarima iz celog sveta kreirajte animirani film

/ / Konkursi / 29. 07. 2020.

Sećate li se slikanog animiranog filma o čuvenom slikaru Vinsentu van Gogu – „Loving Vincent”, koji je 2017. godine pobrao brojne nagrade i priznanja? Ekipa koja je bila na čelu tog projekta sada traži svoje saradnike u Beogradu.

Naime, raspisan je konkurs za sve slikare, studente slikarstva i ostale umetnike koji su spretni i žele da ostave svoj pečat crtanjem da se uključe u novi projekat „BreakThru Films” (Poljska) u koprodukciji sa studijom „DigitalKraft” (Srbija).

Sedamnaest ljudi iz Srbije uključeno u novi projekat

Ovoga puta počinje kreiranje novog projekta dugometražnog animiranog filma koji će u celosti nastati postupkom slikane animacije. Od 27. jula do 16. avgusta 2020. otvoren je konkurs za prijavljivanje. Svi koji su zainteresovani da se prijave trebalo bi da provere da li ispunjavaju uslove i da popune ONLINE PRIJAVU.

Tim iz Srbije koji bi učestvovao u izradi ovog projekta brojao bi oko 15 naših slikara i dva supervizora.

Za prethodni film „Loving Vincent” 195 slikara iz cele Evrope je naslikalo 67.000 slika tehnikom ulje na platnu, dok je film bio nominovan za nagrade Oskar, Zlatni globus i BAFTA. Pogledajte kako je izgledao postupak nastanka filma „Loving Vincent”.