Prijavite se na konkurs KC UDAS namenjen likovnim umetnicima iz regiona

/ / Konkursi / 15. 12. 2021.

Kulturni centar UDAS Banjaluka raspisao je konkurs za odabir osam samostalnih izložbi iz oblasti slikarstva i vajarstva umetnika iz regiona, u okviru programa izlagačkih aktivnosti za 2022. godinu.

Ovo je sjajna prilika za sve vizuelne umetnike da njihove radove vidi veliki broj ljudi i da steknu značajno izlagačko iskustvo, a konkurs je otvoren do 18. januara 2022. godine.

Kako da se prijavite?

Na konkurs se mogu prijaviti diplomirani likovni umetnici i studenti završnih godina umetničkih fakulteta iz regiona.

Zainteresovani kandidati treba da dostave sledeće podatke:

• lične podatke (ime i prezime, kontakt telefon, adresa stanovanja, imejl-adresa);
  • biografiju;
  • 10 fotografija umetničkih radova sa ispisanim podacima o delu (naziv rada, tehnika, dimenzije i godina nastanka);
  • umetničku izjavu, maksimalno 1 stranica A4 formata (opis koncepta radova).

Prijave se dostavljaju isključivo putem imejla: kulturnicentarudas@gmail.com. Rezultate konkursa Umetnički savet će objaviti do 31. januara 2022. godine na sajtu www.udas.rs.ba, gde ujedno možete saznati i ostale detalje konkursa.