Profesor FSU Stevan Aleksić izlaže na dve izložbe

/ / Vesti / 1. 06. 2021.

Profesor scenografije, ilustracije i stilova u arhitekturi na Fakultetu savremenih umetnosti Stevan Aleksić vrlo je aktivan ovih dana kada su njegovi radovi u pitanju. U Pančevu i Beogradu možete pogledati dve izložbe njegovih radova na različite teme.

Izložba ilustrovanih filmskih plakata u kafeu „Galerija”

Do 15. juna u izložbenom prostoru kafea „Galerija” u Pančevu, na adresi Dr Svetislava Kasapinovića broj 18, svi zaljubljenici u filmove mogu pogledati zanimljivu izložbu filmskih plakata čiji je autor Stevan Aleksić.

Ova izložba se održava u okviru 9. BUDI festivala, pod pokroviteljstvom grada Pančeva.

„DOK 10” u Ustanovi kulture „Parobrod”

Druga izložba na kojoj će takođe biti predstavljeni radovi profesora Aleksića otvara se 5. juna u Ustanovi kulture „Parobrod” i trajaće do 5. jula. Na ovoj izložbi biće predstavljena dva Aleksićeva ilustrovana filmska plakata.

Izložba „DOK 10” organizovana je povodom proslave desetogodišnjice postojanja UK „Parobrod”, koja je trebalo da bude održana prošle godine, ali je zbog epidemije koronavirusa odložena za ovu. Na njoj učestvuje 75 umetnika i umetnica, a izbor radova prepušten je njima.

Pogledajte obe izložbe na kojima učestvuje Stevan Aleksić i uživajte u ilustracijama velikih filmskih ostvarenja.