Profesor FSU u trci za Nagradu „Nikola Milošević”

/ / Vesti / 15. 01. 2024.

Knjiga profesora Gorana Gavrića pod nazivom „Robokap i filmski dvojnici: filozofija i film” našla se među finalnim kandidatima za Nagradu „Nikola Milošević” u oblasti teorije književnosti i umetnosti, estetike i filozofije.

U najuži izbor za Nagradu „Nikola Milošević”, koju dodeljuje Radio Beograd 2, ušle su tri knjige. Pored knjige profesora Gavrića, tu su i „Ontologija umetnosti” autora Mirka Zurovca iz Službenog glasnika, kao i „Granice mogućeg i moguće granice u distopijskim dramama 20. veka” Snežane Kalinić sa Filološkog fakulteta.

Čestitamo profesoru i želimo mu još mnogo ovakvih uspeha!