Profesor Stanojević predstavlja Srbiju u Pekingu

/ / Vesti / 12. 09. 2019.

Veliku čast doživeo je profesor i šef Departmana vizuelnih umetnosti sa FSU Đorđe Stanojević. On će na velikom Bijenalu umetnosti u Pekingu predstavljati našu zemlju.

Osmo bijenale umetnosti u Pekingu otvoreno je početkom septembra. Na njemu učestvuje veliki broj zemalja sa svih kontinenata.

Publika u Pekingu moći će da vidi veliki diptih iz serije Sonara

Profesor Stanojević odlučio je da na ovoj izložbi predstavi veliki diptih iz serije Sonara. Inače, metodologija rada ovog umetnika i profesora je bazirana na povezivanju prirodnih i umetničkih procesa. Stanojevićev studio je u prirodi. On koristi prirodne materijale i uticaje velikih prirodnih sila u kreiranju umetničkih dela. Na osnovu ovog koncepta formirao je jedinstvenu umetničku platformu „Nature & Art”, koja okuplja umetnike, naučnike, IT stručnjake, a čiji je cilj povezivanje prirodnih procesa sa svim ostalim ljudskim procesima savremenog društva.

Veliko Bijenale u Pekingu će trajati do kraja jeseni.