Profesor Uroš Dojčinović dobio Povelju „Dositej Obradović”

/ / Nagrade, Vesti / 26. 04. 2024.

U utorak, 23. aprila, Zadužbina „Dositej Obradović” organizovala je svečanu akademiju pod nazivom „Učitelj Dositej”, koja je okupila brojne ugledne ličnosti iz oblasti obrazovanja, kulture i javnog života. Svečanost je održana u Narodnom pozorištu u Beogradu, čime je dobila dodatnu svečanu notu.

Profesor Uroš Dojčinović dobio je Povelju „Dositej Obradović” za zasluge u obrazovanju. Povelja predstavlja priznanje Zadužbine „Dositej Obradović”, ali i Ministarstva prosvete, koje je prepoznalo njegove izuzetne doprinose u unapređenju obrazovnog sistema zemlje.

Ovaj događaj, pored uručivanja povelja, simbolizuje i važnost kontinuiranog ulaganja u obrazovanje kao ključnog faktora za društveni napredak. S obzirom na prisustvo mnogobrojnih uglednih ličnosti iz različitih oblasti, ova akademija je postala platforma za dijalog, razmenu ideja i izgradnju budućnosti obrazovnog sistema u Srbiji.