Profesorka FSU Sonja Krstić učestvuje na 45. Beogradskoj nedelji mode

/ / Uncategorized / 17. 04. 2019.

Fakultet savremenih umetnosti imaće svog predstavnika na 45. Beogradskoj nedelji mode, koja se od 18. do 20. aprila održava u Belexpo centru u Beogradu. Profesorka modnog dizajna Sonja Krstić u okviru izložbe modnih detalja predstaviće 4 modela obuće iz projekta „Iskorak”.

Oni su deo unikatnog redizajna gumenih opanaka, rađenih tehnikom ručne perforacije, potencirajući, pritom, posebne načine izrade i specifičnost sopstvenog modnog izraza, kroz dizajnerski princip Sonja Krstic Slow Fashion.
Ova postavka je deo izložbe modnih detalja „Accessories”, na 45. Belgrade Fashion Weeku.

Unikatna obuća – projekat „Iskorak”

Profesorka FSU ovom kolekcijom nastavlja svoju dugogodišnju fascinaciju ovom jednostavnom obućom, lišenom svake plemenite konotacije, želeći da joj kreativnim intervencijama udahne estetizovanost dizajniranog predmeta.

U nameri da dodavanjem dekorativnih elemenata stvori naglašenu, membransku strukturu, složenim intenzitetom anulira ogoljenu, suštinski, antimodnu reputaciju gumenog opanka, kreirajući vizuelno zanimljivu ritmiku otvorenih površina i gumenih intervala, koji vibrantno, poput geometrizirane čipke, oživljavaju dinamiku ovih formi, vodeći je u estetizaciji od utilitarnog ka unikatnom.

Stilsko jedinstvo postiže se doslednim ponavljanjem ili alternacijom kružnih otvora različitih veličina i položaja, stvarajući guste, reljefne teksture rupičastih ivica ili, ređe, mirne površine tufnastih motiva, koje dodaju ženski princip i nežnost praktičnoj osnovi grubog opanka.

Sonja Krstić ovaj projekat svog istraživanja gumenih opanaka naziva „Iskorak” svesna očigledne promene u vizuelizaciji i još više u percepciji ovako redizajnirane obuće, kojom se zaista iskoračava iz sfere uobičajenog prezira prema originalu, u sferu netipičnog i unikatnog, modno prihvatljivog, štaviše, modno poželjnog stava prema novonastalom dizajnu.

Posetite 45. Beogradsku nedelju mode i pogledajte kolekciju Sonje Krstić.