„Radnja, odnos, igra” u izvođenju studenata prve godine studija glume

/ / Studenti, Vesti / 15. 01. 2024.

Studenti prve godine osnovnih studija glume će u utorak, 16. januara, od 18 časova, izvesti predstavu „Radnja, odnos, igra” u Vežbaonici 203.

Ovu ispitnu predstavu pripremili su studenti u klasi profesora Slobodana Beštića i asistenta Nikoline Mladenović kao ispit u okviru prve godine osnovnih studija. Uloge u predstavi tumače:

1. Veronika Patrakova, Marko Ćurčić – Irina Sergejevna Prozorova, Nikolaj Ljvovič Tuzenbah;
  2. Mina Đorđević, Mia Mirosavljev, Ivana Milutinović – Olga, Maša, Irina;
  3. Luka Balaž, Maša Milosavljević – Konstantin Gavrilovič Trepljev, Nina Mihajlovna Zarečna;
  4. Savo Šćepanović, Anđela Jelić, Anastasia Šćerbina – Aleksandar Ignatjevič Veršinjin, Anfisa, Maša;
  5. Tadija Josipović, Đurđa Kulundžić – Konstantin Gavrilovič Trepljev, Nina Mihajlovna Zarečna;
  6. Adrijana Bajić, Luka Nestorović – Natalija Ivanovna, Andrej Sergejevič Prozorov;
  7. Sandra Maksimović, Nikola Sibinović – Nina Mihajlovna Zarečna, Konstantin Gavrilovič Trepljev;
  8. Aleksandra Vučićević – Šarlota Ivanovna;
  9. Anđela Jelić, Luka Nestorović – Maša, Semjon Semjonovič Medvedenko.
„Ja u datim okolnostima”

U prvom semestru studenti uče osnove glumačkog zanata, pripremajući se za budući rad.

Tema prve godine glume je „Ja u datim okolnostima”, gde kroz različite zadatke primenjuju ono što su naučili o igri, radnji, postupku, radnji sa preprekom, odnosima i okolnostima. Kroz ove zadatke studenti razvijaju svoje veštine, kreativnost, emocionalnu dubinu i autentičnost u izražavanju likova i situacija.

Ovo studentima pruža temelje za dalje napredovanje u glumačkom zanatu i omogućava da se bolje pripreme za budući rad u pozorištu, na filmu ili televiziji. Kroz različite zadatke, vežbe i analize teksta studenti stvaraju čvrstu osnovu za razumevanje i interpretaciju likova i priča. Tokom prve godine studenti postavljaju temelje za dalje umetničko usavršavanje i rast, čime se otvaraju vrata bogatog sveta glume i izvođačke umetnosti.

Dođite na ispitnu predstavu talentovane generacije studenata na FSU 16. januara, sa početkom u 18 časova. Molimo sve zainteresovane koji žele da dođu da se prijave ovde!