Rastko Lulić, student grafičkog dizajna, na međunarodnoj radionici karikature u Skoplju

/ / Vesti / 28. 12. 2021.

Rastko Lulić, student grafičkog dizajna, već dugo učestvuje na radionicama i izložbama karikature, a poslednja na kojoj je predstavio svoj rad bila je međunarodna radionica karikature u Skoplju, OSTEN 2021.

U Skoplju se publici predstavio sa radom na temu „Čovek i priroda”. Na svojoj karikaturi prikazao je koliko odgovor prirode na neodgovorno ponašanje ljudi može da bude oštar i brutalan.

Brutalan odgovor prirode na čovekovo zagađenje

Umesto jestivih plodova i zelenog cveća, na Rastkovom drvetu su izrasle automobilske gume, plastična ambalaža i ostali otpaci koje čovek poseje na mestima koja bi trebalo najviše da čuva i od kojih nam zavisi i život i opstanak čovečanstva.

Rastkov rad naišao je na veliko odobravanje prisutnih na radionici i Fakultet savremenih umetnosti mu želi još mnogo prilika da pokaže svoj talenat.