ŠEST NAGRADA ZA STUDENTE GLUME U KLASI LJILJANE BLAGOJEVIĆ

/ / Vesti / 29. 06. 2023.

Velika nam je čast i zadovoljstvo da vas obavestimo da je predstava studenata glume u klasi Ljiljane Blagojević nagrađena sa šest priznanja na Međunarodnom festivalu studentskih pozorišta „Kestenburg” u Banjaluci.

Reč je o velikom priznanju za Fakultet savremenih umetnosti i njegove studente s obzirom na to da je ovaj rezultat do sada nezabeležen u istoriji pomenutog festivala. Od osvojenih šest nagrada, dve su kolektivne, a četiri pojedinačne. Jednu pojedinačnu nagradu dobila je redovna profesorka Ljiljana Blagojević, dok je nekadašnji docent Kalina Kovačević dobila čak tri pojedinačne nagrade.

• Nagrada za kolektivnu igru dodeljena je studentima treće godine glume za predstavu „Bekstvo ka sebi”. Ovu nagradu je ansamblu predstave uručila glumica Nadežda Kostić.
  • Nagrada za najbolji pedagoški rad dodeljena je redovnoj profesorki Ljiljani Blagojević. Nagradu joj je uručio Nebojša Drinić, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
  • Nagrada „Gran-pri” dodeljena je Fakultetu savremenih umetnosti za predstavu „Bekstvo ka sebi”, čije su autorke Ljiljana Blagojević i Kalina Kovačević. Odluka je doneta jednoglasno, a nagradu je dobitnicama uručila Elena Kostić, glumica i predsednica žirija.
  • Nagrada za total dizajn dodeljena je nekadašnjem docentu na FSU Kalini Kovačević za predstavu „Bekstvo ka sebi”. Nagradu je dobitnici uručio legendarni igrač RK „Borac” i bivši reprezentativac Srbije u rukometu Mladen Bojinović.
  • Nagrada za pedagoški rad dodeljena je nekadašnjem docentu na FSU Kalini Kovačević. Nagradu joj je uručila Milada Šukalo, savetnik gradonačelnika Banjaluke za društvene delatnosti.
  • Nagrada za koreografiju dodeljena je nekadašnjem docentu na FSU Kalini Kovačević za predstavu „Bekstvo ka sebi”. Nagradu joj je uručio Nikola Vukčević, odbornik u Skupštini Banjaluke.

Peti međunarodni festival studentskih pozorišta „Kestenburg” završen je svečanom dodelom nagrada u Art bioskopu Kulturnog centra „Banski dvor” u Banjaluci. Festival je okupio glumce sa šest kontinenata, a takmičarski program sastojao se od dvanaest predstava studentskih pozorišta iz Srbije, Francuske, Italije, Bugarske, Šri Lanke, Nigerije, Australije, SAD, Perua i Irana, koje su prethodno izvođene u Banjaluci, Beogradu, Beču i San Francisku.

Sastav stručnog žirija Zlatne selekcije ovogodišnjeg Međunarodnog festivala studentskih pozorišta „Kestenburg” činile su glumice Tamara Dragičević (predsednik žirija), te Ana Lečić i Nadežda Kostić (članovi). Osim nagrade „Zlatni kesten”, na svečanoj dodeli uručene su i nagrade „Srebrni kesten” i „Bronzani kesten”, kao nagrade direkcije festivala.