Skulptura „Srce Beograda” umetnice i docentkinje na FSU Jelene Stepanov postavljena u TC „Galerija”

/ / Vesti / 19. 04. 2023.

U susret Međunarodnom danu žena u TC „Galerija” bila je postavljena skulptura „Srce Beograda” autorke Jelene Stepanov, koja je istovremeno izraz poštovanja i ljubavi prema gradu Beogradu i svim njegovim stanovnicima.

Kulturno-umetnička inicijativa „KvART Belgrade Waterfront” pokrenula je jedinstveni umetnički konkurs na ovim prostorima, pod nazivom „Postani deo KvART-a”, s ciljem da mladim umetnicima pruži priliku da oplemene našu prestonicu umetničkim instalacijama, skulpturama i savremenim mobilijarom.

Jelena Stepanov ističe da je reč o zanimljivoj i originalnoj skulpturi koja je pokretač individualnih saznanja i raznih aspekata kolektivnog iskustva ljubavi.

Ona povezuje sve ljude kroz emocije, osećaj pripadnosti, prijateljstva, naklonosti, velikodušnosti i saosećanja.

Stepanov je naglasila da je njeno delo odraz nesebične ljubavi i da za nju srce znači voleti, a „Srce Beograda” je njen poklon obožavanom rodnom gradu.

Fakultet savremenih umetnosti čestita docentkinji Jeleni Stepanov na izlaganju i činjenici da je Srce Beograda prva umetnička instalacija proistekla iz konkursa „Postani deo KvART-a”, koju su sugrađani imali priliku da vide uživo.