Student FSU Rastko Lulić deo međunarodne izložbe radova sa konkursa „Pjer”

/ / Vesti / 3. 11. 2022.

Rastko Lulić, student treće godine grafičkog dizajna FSU, nastavlja da niže uspehe sa svojim radovima na temu karikature. Njegova dva rada biće deo međunarodne izložbe radova koji su pristigli na konkurs „Pjer”, koji „Večernje novosti” organizuju već 55 godina.

Pre pet godina Rastko je na ovom konkursu dobio priznanje za najboljeg mladog karikaturistu.

Dva rada, dve teme: Ljubav i svetski poredak

Prvi rad Rastka Lulića koji će biti izložen govori o večnoj i uzvišenoj temi – ljubavi, prikazanoj u kontekstu njenog sagledavanja iz perspektive dve banane. Drugi rad se bavi preispitivanjem uloga svetskih moćnika zarad lične koristi, a nauštrb čovečanstva, kome su oduzeti dostojanstvo i osnovna ljudska prava.

Finale konkursa, na kome Kompanija „Novosti” istrajava više od pet decenija, pretprošle godine je pomereno. Nije održano u tradicionalnom decembarskom terminu, već 16. oktobra kako bi se ovaj konkurs priključio svojevrsnom festivalu u čast godišnjice osnivanja tih novina. Za tu nedelju planirano je i otvaranje izložbe sa najuspešnijim radovima, kao i svečana dodela nagrada.