Studenti FSU-a na Mikser festivalu

/ / Vesti / 25. 05. 2017.

Studenti ALUM-a na Mikser festivalu

Otvaranje ovogodišnjeg Mikser festival zakazano je za sredu, 25. maj, u 17h, u silosima nekadašnjeg Žitomlina, na donjem Dorćolu, Dunavski kej 46.

U okviru festivala posetioci će imati priliku da vide i tri izložbe studenata ALUM-a i uživaju u nagrađivanim radovima mladih i perspektivnih umetnika, kao i u projekciji filma „Posmatrači”, u kom igraju studenti ALUM-a koji su tako podržali projekat borbe protiv trgovine ljudima.

Festival traje do nedelje, 28. maja, a prvog dana festivala svi zainteresovani mogu se priključiti grupnom obilasku, čiji je start zakazan za 20h na izložbi „Čudna šuma” u okviru Dizajn zone.

Kompletnu satnicu, kao i mapu festivala, možete pronaći OVDE.

Nagrađeni radovi studenata ALUM-a na Mikseru

Studenti ALUM-a značajno su doprineli stvaranju ovogodišnjeg Mikser festivala. Svakog dana festivala, u izabranom terminu posetiocu mogu da pogledaju film „Posmatrači” u kom su glumačke veštine pokazali studenti Jovana Stević i Katarina Živković, kao i diplomirani studenti Miloš Petrović i Maja Šipovac.

Vizuelna umeća studenata ALUM-a na najvećem regionalnom festivalu možete pogledati u okviru sledećih postavki:

• Interaktivna izložba „Čudna šuma”, prva izložbe LAAB-a (Link Art Media Laboratorije) sa nagrađenim radom studentkinje Jelene Kovačine, u art zoni silosa br. 2;
  • „Material Girl”, izložba studenata Dizajna enterijera u okviru koje su i nagrađeni radovi studenata Jelene Poček i Jelene Mitić, u silosu br. 3;
  • Instalacija „Prizori promene”, postavka ALUM-a, u silosu br. 3.

Posetite Mikser festival od 25. do 28. maja, uživajte u fenomenalnom programu i pružite podršku studentima ALUM-a čiji radovi su obogatili ovogodišnju umetničku postavku.

Vidimo se!