Studenti FSU uveličali proslavu Dana opštine Čukarica

/ / Vesti / 21. 01. 2019.

Gradska opština Čukarica obeležila je Dan opštine, a veliki doprinos ovoj svečanosti dali su studenti produkcije i glume sa Fakulteta savremenih umetnosti.

Svečani program, kojim je obeleženo 107 godina od donošenja Ukaza kralja Petra Prvog kojim je Čukarica dobila status opštine, održan je u „Teatru na Brdu”. Talentovani studenti produkcije učestvovali su u organizaciji celog događaja, dok su glumci bili deo kulturno-umetničkog dela proslave.

Mladi glumci dočarali likove Matije Bana, Ilije Garašanina i Mihaila Obrenovića

U kulturno-umetničkom programu, prof. Nikola Rackov podsetio je na dane osnivanja opštine Čukarica, kao i na ustanovljenje opštinske nagrade „Matija Ban”.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti su kroz dramski prikaz predstavili samog Matiju Bana i njegov rad i doprinos našoj istoriji i književnosti. Publici su odlično predstavili i Iliju Garašanina i Mihaila Obrenovića, pa su na kraju izvedbe ispraćeni gromoglasnim aplauzom pune sale „Teatra na Brdu”.

U kulturno-umetničkom delu programa učestvovali su i KUD „Tucović” i operski pevač Oliver Njego.

Učešće u obeležavanju Dana opštine Čukarica samo je jedan u nizu događaja koji se zajednički realizuju na osnovu protokola o saradnji koji je FSU potpisao sa Kulturnim centrom „Čukarica”. Unapred se radujemo svakoj novoj saradnji!