Studenti FSU briljirali na 7. Beogradskom Šopen Festu

/ / Vesti / 29. 11. 2018.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti i njihova profesorka Biljana Đurović dali su ogroman doprinos i ovom, 7. po redu, internacionalnom Beogradskom Šopen Festu. Oni su svojim nastupom oduševili sve prisutne i pobrali brojne aplauze i pohvale.

Manifestacija se održala u ponedeljak, 26. novembra, u sali Jevrejske opštine (Ul. kralja Petra 71a) od 18 časova.Ovogodišnji Beogradski Šopen Fest nosi naziv „Jesenji odjeci”, a zamišljen je kao svečana završnica proslave jubileja 100 godina od sticanja nezavisnosti Republike Poljske i podsećanje na slavnu istoriju poljskog naroda.

Glumci sa FSU oduševili sve posetioce Šopen festa

Studenti glume sa FSU Đorđe Jovičić, Nađa Ristić i Lazar Tešić, iz klase prof. Branislava Lečića, govorili su poeziju poljskih pesnika na temu nezavisnosti Poljske. Izbor je napravila i studente pripremila profesorka Biljana Đurović. Nakon nastupa usledio je gromoglasan aplauz, a o studentima FSU, pisala je i „Politika”:

Kao gosti večeri predstavili su se studenti Departmana drame Fakulteta savremene umetnosti Đorđe Jovičić, Nađa Ristić i Lazar Tešić iz klase profesora Branislava Lečića. Glumci su kazivali stihove poljskih pesnika Vislave Šimborske, Tadeuša Ruževiča, Zbignjeva Herberta i Ježija Kronholda. Koordinator poetskog programa je prof. Biljana Đurović.

Ceo članak iz „Politike” na ovu temu možete pronaći na ovom linku.

Muzičko-poetsko veče pratila je istorijska izložba „Očevi nezavisnosti”, a partner manifestacije, pored Fakulteta savremenih umetnosi, bila je i Jevrejska opština. Na izložbi je predstavljeno šest značajnih ličnosti poljske istorije: Jozef Pilsudski, Roman Dmovski, Ignaci Jan Paderevski, Vincenti Vitos, Vojćeh Korfanti i Ignaci Dašinjski.

Ciklus „Odjeci”, kao prateći program Beogradskog Šopen Festa, od 2012. godine promoviše mlade talente po gradovima Srbije i regiona.