Studenti glume obradovali mališane u Svratištu i poželeli im srećnu Novu godinu!

/ / Vesti / 27. 12. 2021.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti briljiraju ovih dana na ispitnim predstavama pred kraj prvog semestra, ali su najvažniji ispit položili pre nekoliko dana.

Predstavnici Studentskog parlamenta sa Departmana dramskih umetnosti dali su predlog, a njihove kolege oberučke prihvatile – da naprave novogodišnje paketiće za decu bez roditeljskog staranja i odnesu ih u Svratište.

Paketići puni obuće, odeće, knjiga…

U ovoj humanitarnoj akciji učestvovali su studenti osnovnih studija glume, a prikupljanje poklona bilo je i više nego uspešno. Mališani su dobili dosta obuće, odeće, knjiga, igračaka.
Mladi glumci sa FSU imali su priliku da upoznaju divne ljude koji rade u Svratištu, a zahvalnica koju su prilikom posete dobili nije mogla da zaseni osmehe i radost dece.

Fakultet savremenih umetnosti ponosan je na svoje studente i njihov humanitarni rad i drago nam je da su još jednom pokazali da je dobrota najsavršeniji oblik inteligencije.

Čestitamo!