Studenti glume oduševili na završnim predstavama u decembru

/ / Vesti / 10. 01. 2023.

Studenti osnovnih i master studija glume sa Fakulteta savremenih umetnosti na najlepši mogući način zaokružili su 2022. godinu. Svojim završnim predstavama oduševili su publiku u Dečjem kulturnom centru, Jugoslovenskom dramskom pozorištu, ali i u prostorijama samog fakulteta.

Tokom poslednje nedelje decembra odigrali su ukupno šest ispitnih predstava, a mentori i rukovodioci klase imali su samo reči hvale za znanje, veštine i talenat koji su njihovi studenti pokazali.

Šest završnih predstava studenata glume sa FSU

Prvu predstavu, „Klasični monolozi”, 26. decembra na FSU odigrali su studenti treće godine u klasi Slobodana Beštića i Dubravke Kovjanić.

Pogledajte slike sa predstave „Klasični monolozi”.

Studenti u klasi Branislava Lečića i asistenta Janka Cekića odigrali su 27. decembra predstavu „Lik”, u kojoj su predstavljali neke od najčuvenijih likova iz svetske književnosti.

Pogledajte slike sa predstave „Lik”.

Studenti prve godine glume u klasi Miloša Đorđevića i Tadije Miletića na sceni su bili 28. decembra sa predstavom „Igračke plačke”.

Atmosferu sa ove predstave pogledajte ovde.

Na Sceni „Studio” Jugoslovenskog dramskog pozorišta nastupili su studenti druge godine u klasi Irfana Mensura i asistenta Srđana Ivanovića. Oni su odigrali predstavu „Negujmo tradiciju”.

Pogledajte slike sa predstave „Negujmo tradiciju”.

Predstava „Prvi pokreti” u izvedbi studenata I godine master studija glume u klasi Hadži Nenada Maričića i asistenta Nikole Ugrinovića odigrala se u prostorijama FSU.

Pogledajte kako je bilo na predstavi „Prvi pokreti”.

Ispitne predstave studenata FSU završene su 30. decembra kada su se na sceni Dečjeg kulturnog centra našli studenti treće godine glume u klasi Ljiljane Blagojević i asistenta Kaline Kovačević. Oni su na Velikoj sceni odigrali predstavu „Bekstvo ka sebi”.

Slike sa ove predstave pogledajte u galeriji.

Čestitamo studentima glume na uspešno izvedenim ispitnim predstavama i želimo im još mnogo nastupa u budućnosti.