STUDENTI prve godine master studija GLUME SA FSU IZVELI PREDSTAVU „Staklena menažerija”

/ / Vesti / 12. 07. 2023.

Studenti prve godine master studija glume izveli su njihovu ispitnu predstavu u sredu, 21. juna, s početkom u 21:00, na Letnjoj sceni pozorišta „Portal”, na Fakultetu savremenih umetnosti (Svetozara Miletića 12, Beograd).

U predstavi su igrali sledeći studenti (pod mentorstvom red. prof. Božidara Đurovića):

• TEODORA GAČIĆ (Amanda Vingfild);
  • TARA JEVROSIMOVIĆ (Laura Vingfild);
  • MARKO MANOJLOVIĆ (Tom Vingfild);
  • LUKA STANKOVIĆ (Džim O’konor).

O autoru predstave:

Tenesi Vilijams (1911–1983) bio je američki dramski pisac i jedan od najznačajnijih dramskih pisaca 20. veka. Ime Tenesi su mu nadenule kolege na koledžu inspirisane njegovim južnjačkim akcentom i činjenicom da mu je otac bio poreklom iz Tenesija. Osvojio je dve Pulicerove nagrade za dramu: za komad „Tramvaj zvani želja” 1948. godine i za dramu „Mačka na usijanom limenom krovu” 1955. godine. Pored toga, njegove drame „Staklena menažerija” iz 1945. i „Noć iguane” iz 1961. osvojile su nagradu Njujorškog udruženja dramskih kritičara.

Pogledajte fotografije sa izvođenja predstave Staklena menažerija”: