Studentkinja FSU Ana Lečić odigrala briljantnu ulogu u filmu „Dara iz Jasenovca”

/ / Vesti / 12. 03. 2021.

Filmsko ostvarenje reditelja Predraga – Gage Antonijevića „Dara iz Jasenovca” nikoga nije ostavilo ravnodušnim. U filmu, koji govori o stradanju srpskog življa u koncentracionom logoru za vreme Drugog svetskog rata, značajnu ulogu ostvarila je studentkinja master studija glume na FSU Ana Lečić.

Ona se maestralno snašla u ulozi Božice, jedne od tri glavne nadzornice logora „Stara Gradiška”. Jezive scene koje je morala da igra, ali i kojima je prisustvovala za vreme snimanja, teško su joj pale, a najteže joj je bilo kada je zbog uloge morala da viče na decu.

To mi je bio najstrašniji deo snimanja. Iza scene sam im stalno govorila da ih volim, da ne vičem stvarno, nego glumim. Dosta sam se upoznala sa temom pre početka snimanja. Čitala sam knjige, razgovarala sa istoričarima. Dobro je da konačno postoji ovakav film, da nam istorija bude za nauk, da se nikada više nešto slično ne ponovi – rekla je Ana Lečić o svojoj ulozi.

Proslavila se u seriji „Dug moru”

Mlada glumica sa FSU glumu je na našem fakultetu upisala još 2017. godine u klasi profesorke Vide Ognjenović, a trenutno je na master studijama. Publika ju je bliže upoznala u još jednom televizijskom ostvarenju, u seriji „Dug moru”, gde je glumila jednu od glavnih ženskih uloga.

Ana je ćerka našeg proslavljenog glumca, ali i dugogodišnjeg profesora glume na FSU, Branislava Lečića.

Pogledajte kako je Ana opisala svoja iskustva sa snimanja filma „Dara iz Jasenovca”.