Studentsko bijenale scenskog dizajna u Novom Sadu

/ / Konkursi / 21. 04. 2022.

Studentsko bijenale scenskog dizajna, koje se ove godine održava u okviru manifestacije „Novi Sad – prestonica kulture”, poziva sve studente da konkurišu sa svojim radovima koji su nastali u periodu 2018–2022, u okviru ili van studija, koji preispituju temu fluidnosti a pripadaju oblasti scenskog dizajna.

Svrha konkursa jesu selekcija i prezentacija umetničkih radova koji govore o temi fluidnosti i koji tragaju za autentičnim iskustvima, za prisutnošću u stvarnom svetu i povezanošću sa njim. Traganje može biti kroz temu i/ili kroz medij, a okosnicu čine kreativno razmišljanje, primena i razvoj zanatskog umeća u savremenom umetničkom izrazu.

Prijavite se najkasnije do 15. maja 2022. godine

Rok za prijavu na konkurs je 15. maj 2022. Prijava podrazumeva slanje popunjenog obrasca u PDF-u na mejl: studenti@bisd.rs, sa naznakom „Prijava na Studentsko bijenale”. Nakon poslatog obrasca prijave kandidati će dobiti povratni mejl sa informacijama o postavljanju vizuelnih prikaza radova. Rad treba prikazati u formatu po izboru (PDF prezentacija, sajt ili video), a potrebno je da sadrži: fotografije, crtež kolaž, 3D model, video-materijal, zvuk i slično.

Posebna pažnja u selekciji biće usmerena na predlog načina predstavljanja umetničkog dela u izložbenom prostoru. Kako je Fondacija „Novi Sad – Evropska prestonica kulture” uvrstila Studentsko bijenale scenskog dizajna u jedan od glavnih projekata svog programa, ono će u velikoj meri biti posvećeno istraživanju, osvajanju, reanimiranju i otkrivanju starih, napuštenih i nedovoljno korišćenih prostora Novog Sada kao pozornica za različite događaje.

Bijenale će se održati od 3. do 9. septembra u Novom Sadu

Međunarodni žiri sprovodi prvu selekciju radova koji će biti prezentovani u katalogu. Nakon toga kustoski tim bira radove koji će biti predstavljeni na izložbi. U tu svrhu će biti organizovani zajednički onlajn radni formati sa kustoskim timom kako bi se radovi prilagodili i pripremili za Studentsko bijenale, koje će biti održano od 3. do 9. septembra 2022. u Novom Sadu.

Za odabrane studente-autore biće obezbeđen smeštaj u Novom Sadu i moći će da posete ostale programe u okviru Studentskog bijenala scenskog dizajna. Tokom trajanja izložbe biće održani razgovori sa studentima-autorima odabranih radova i stručna vođenja.

Više informacija o konkursu potražite OVDE.

Iskoristite ovu sjajnu prliku da vaše radove vidi veliki broj ljudi. Fakultet savremenih umetnosti vam želi mnogo uspeha na konkursu.