Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković” raspisuje konkurs za izložbu „Kako rođeni u novom milenijumu tumače Džordža Orvela i Oldusa Hakslija”

/ / Aktuelni konkursi, Vesti / 30. 11. 2023.

U okviru programa „Klasici svetske književnosti”, koji se od 2010. godine odvija u Univerzitetskoj biblioteci i obuhvata dvadeset izložbi sa pratećim publikacijama, krajem decembra tekuće godine priprema se izložba o Džordžu Orvelu i Oldosu Haksliju povodom njihovih jubileja pod nazivom „Orvel i Haksli, vesnici našeg doba”.

U pratećoj publikaciji će dominirati tekstovi mlađih autora, koji su tek završili studije književnosti, sa idejom da je zanimljivo videti kako na problematiku distopijskog romana gledaju nove generacije. Vizuelni deo izložbe će činiti radovi kreativni stvaralaca rođenih u novom milenijumu.

Učesnici prijavom na konkurs prihvataju sve uslove i pravila konkursa.

Kandidati su saglasni da na konkurs podnose originalno autorsko delo čiji su isključivi autori i vlasnici i da time ne krše niti će kršiti pravo intelektualne svojine trećeg lica.

Izložba će biti otvorena 27. decembra 2023. i trajaće tokom januara 2024. u galeriji Umetničkog centra Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković” u Beogradu.

PROPOZICIJE KONKURSA

• Pravo učešća imaju svi rođeni posle 2000. godine.
  • Svaki autor može konkurisati sa dva reprezentativna rada, a dozvoljeni su i ranije izlagani radovi.
  • Dozvoljene su sve tehnike izražavanja.
  • Format je ograničen na 100 cm x 70 cm.
  • Radovi treba da budu potpisani na poleđini i opremljeni za izlaganje. Ukoliko su vam potrebni klip-ramovi iz biblioteke (100 cm x 70 cm), obavezno napomenite to u prijavi.
  • Radovi koji uživo ne odgovaraju konkursnoj fotografiji biće izuzeti sa izložbe.

Konkurs je otvoren do 10. 12. 2023. Formular za prijavljivanje možete preuzeti ovde.

Konkursnu prijavu POPUNITI ĆIRILICOM i poslati u Wordu (nikako ne menjati u PDF ili JPG) na imejl-adresu matovic@unilib.rs.

1. Popunjena prijava u kojoj su navedeni ime i prezime i naziv rada
  2. Fotografija rada treba da bude jasna, kvalitetna i bez rama (ako je slika uramljena): JPEG, rezolucija 300 DPI, duža stranica do 10 cm.

Kao naziv fotografije isto upisati svoje ime i prezime i naziv rada.

Ukoliko prijava i fotografija nisu u skladu sa propozicijama konkursa, autor podleže diskvalifikaciji, osim u slučaju jasne sprečenosti da ih adekvatno pripremi.

REZULTATI KONKURSA biće poznati najkasnije do 15. 12. 2023.

DATUM PREDAJE RADOVA biće objavljen naknadno.

Spisak učesnika biće poslat svima koji su konkurisali i objavljen na sajtu

Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković”, kao i na FB stranici.

Učesnici su saglasni sa tim da će njihov rad biti korišćen u svrhu medijske promocije izložbe.

Svaki učesnik će dobiti jedan katalog.

Biće dodeljena jedna (1) diploma za rad. Stručni žiri zadržava pravo da dodeli još dve (2) diplome, tj. ukupno tri (3) diplome, ako bude smatrao da je to potrebno.

Žiri za nagrade biće sastavljen od tri člana, od kojih je jedan istoričar umetnosti. Sastav žirija biće objavljen naknadno.

KLAUZULA O ODRICANJU ODGOVORNOSTI

Organizator će pružiti maksimalan napor pri organizaciji, realizaciji i ostvarivanju bezbednosti izložbe i izloženih radova, ali se odriče bilo kakve odgovornosti u slučaju oštećenja ili krađe. Radovi izloženi na izložbi neće biti predmet osiguranja raspisivača i sprovodioca zbog nedostatka finansijskih mogućnosti za tako nešto.

Učesnici prijavom na konkurs prihvataju sve uslove i pravila konkursa.

Raspisivač konkursa i učesnici se obavezuju da će se držati rokova za predaju radova, kao i svih ostalih dogovora i rokova predviđenih ovim konkursom.