Učestvujte na konkursu za izložbu „Neko koga (ne) znam”

/ / Konkursi, Vesti / 28. 02. 2023.

Fakultet dramskih umetnosti i organizacioni tim 18. Festivala internacionalnog studentskog teatra vas pozivaju da učestvujete na konkursu za izložbu „Neko koga (ne) znam”.

Izložba „Neko koga (ne) znam” se, kao i čitav ovogodišnji festival, bavi temom identiteta u najširem mogućem smislu. Mladi ljudi su konstantno u potrazi za odgovorima na pitanja ko su oni zapravo, kakvi su rođeni, a šta su postali, šta je sve uticalo na to da budu ono što su danas i ko je koga tu izgradio – društvo njih ili oni društvo. Prepoznajemo to preispitivanje i pokušaj da razumemo sebe kao kreativni pokretač za nove ideje, pogotovo kada je reč o umetnosti.

Planirano je da se izložba održi u maju ove godine, u Beogradu. Ideja je da se prikažu pogledi i stavovi mladih umetnika na temu identiteta, a izložba je zamišljena kao spoj svih vidova umetnosti.

Na konkurs se mogu prijaviti studenti svih smerova, a uslovi konkursa su:

1. da je rad originalno delo studenta;
  2. da odgovara na temu identiteta.

Konkurs traje do 1. aprila 2023. godine.

Radove, koncepte i dodatna pitanja možete poslati na mejl fistizlozba@gmail.com.

Želimo vam mnogo sreće na konkursu!