Učestvujte na ovogodišnjem konkursu „Young Balkan Designers 2019”– Tema je „Cirkularni dizajn”

/ / Konkursi / 10. 01. 2019.

Još jedna sjajna prilika pruža se studentima Fakulteta savremenih umetnosti. Prijavite se za konkutrs „Young Balkan Designers 2019” i odmerite snage sa svojim kolegama dizajnerima sa celog Balkana. Mikser nastavlja sa organizacijom ovog konkursa od 2011. godine, a tema ovogodišnjeg takmičenja je „Cirkularni dizajn”.

Takmičenje se sastoji iz dva dela. Prva faza je upoznavanje sa konceptom cirkularne ekonomije i mogućnostima koje ona pruža u oblasti industrijskog dizajna. Novitet ove godine jeste druga faza, u koju su uključeni proizvođači nameštaja.

Njihovi predstavnici će izabrati najbolje mlade dizajnere na osnovu njihove prezentacije prvog dela. Izabrani će dobiti priliku da sarađuju i učestvuju u izradi prototipova novih proizvoda baziranih na cirkularnom dizajnu, koji će biti izloženi na velikom Sajmu nameštaja u Milanu 2020. godine.

Prijavite se za učešće najkasnije do 20. februara

Takmičenje „Young Balkan Designers 2019” počelo je 24. decembra 2018. godine, a poslednji rok za prijavu je 20. februar 2019. godine. Ako želite da učestvujete, potrebno je da popunite formular na OVOM LINKU.

Stručni žiri će odabrati pobednike prvog dela takmičenja. Njih čeka učešće na Izložbi talenata na Mikser festivalu u maju ove godine. Najboljih 15–20 radova biće izlagani na izložbama na festivalima dizajna u regionu.

Sve detalje o takmičenju, kao i informacije o tome šta je potrebno da biste podneli prijavu, možete pronaći OVDE.

Izazova ima i više nego dovoljno, učestvujte i pokažite sav talenat za dizajn.

Srećno!