Uspešno završena 59. Regionalna konferencija Evropskog parlamenta mladih Srbije na FSU

/ / Vesti / 14. 03. 2024.

U periodu od 7. do 10. marta Fakultet savremenih umetnosti je bio domaćin 59. Regionalne konferencije Evropskog parlamenta mladih Srbije.

Ove godine je preko 100 mladih iz čitave Evrope i Srbije imalo priliku da se upozna sa radom Evropskog parlamenta. Na taj način su postali i deo jedne od najvećih organizacija koje pružaju glas mladim ljudima i daju im slobodu da iznesu svoje mišljenje.

Evropski parlament mladih Srbije je neprofitna omladinska organizacija čiji je cilj zalaganje za neformalno obrazovanje i ohrabrivanje mladih da postanu aktivni, informisani i edukovani građani i članovi svojih lokalnih zajednica.

Ova organizacija je deo velike evropske mreže koja broji 40 nacionalnih komiteta iz skoro svih zemalja Evrope. Svake godine se organizuje preko 500 događaja na lokalnom, nacionalnom i međunarodnom nivou.

Prijem novih delegata je održan na Fakultetu savremenih umetnosti 8. marta, što je obeležilo celodnevno međusobno upoznavanje, kao i upoznavanje sa predstojećim radom.

Ovaj događaj je prošao u najboljem mogućem redu i svi učesnici su, pored novih vrednih saznanja, sa sobom poneli i neka nova poznanstva i dragocene uspomene.

Najbolji utisak o proteklom događaju prenose i fotografije iz dole prikazane galerije: