UZBUDLJIVA NEDELJA U FSU KULTURNOM CENTRU — UMETNOST KOJA SE GLEDA, DOŽIVLJAVA I STVARA!

/ / Vesti / 21. 08. 2026.

Iza nas su dani ispunjeni umetnošću, različitim kreativnim energijama i sjajnom atmosferom u FSU Undergroundu

 U Studentskoj galeriji FSU otvorili smo izložbu „Zanshin: Prisutan trenutak” Nevene Novaković, koja kroz susret karatea i slikarstva istražuje pažnju, koncentraciju, energiju i snagu pokreta. Izložbu možete posetiti do 28. avgusta.

 U Galeriji FSU otvorena je i „Umetnost kao splet okolnosti”, četvrta Velika godišnja multimedijalna izložba studenata ITS-a. Od grafičkog i korporativnog dizajna i fotografije do 3D modelovanja, animacije, video-dizajna i drugih formi digitalne umetnosti — publika je dobila priliku da upozna raznovrsnost stvaralaštva nove generacije autora.

A zatim smo ugasili klasična svetla i upalili UV! Painting in the Dark – FSU UV Art Night pretvorio je FSU Underground u neonski art studio. Uz UV svetla, fluorescentne boje, muziku i druženje, učesnici su stvarali sopstvena dela i doživeli umetnost na potpuno drugačiji način.

Od tatamija i slikarskog platna, preko digitalnih svetova, sve do umetnosti koja svetli u mraku — iza nas je nedelja koja je pokazala koliko različitih lica savremena umetnost može da ima.

Hvala umetnicima, studentima, učesnicima i publici koji su bili deo nje. 

 FSU Underground / Galerija FSU / Studentska galerija FSU

Svetozara Miletića 12, Beograd


Leave a Comment