Veliki konkurs za srednjoškolce kreativce

/ / Uncategorized / 15. 02. 2018.

Fakultet savremenih umetnosti raspisao je konkurs za sve srednjoškolce kreativce koji žele da pokažu svoj talenat i istaknu se u oblasti vizuelnih umetnosti.

Konkurs se raspisuje za pet kategorija:

• CRTEŽ
  • SLIKU
  • DIZAJN
  • FOTOGRAFIJU
  • VIDEO

na temu: AUTOPORTRET

Konkurs za FSU

Obrazloženje teme konkursa:

Pozivamo sve mlade kreativce koji crtaju, slikaju, dizajniraju, fotografišu i snimaju da se prijave na konkurs koji organizuje Fakultet savremenih umetnosti u Beogradu. Tema konkursa je „Autoportret”.

Kako putem umetnosti spoznati sebe? Otkriti sve one skrivene vrline koje su negde duboko zakopane u nama. Spoznati vreme u kojem živimo i sebe u tom vremenu. Otkriti sebe onakvog kakav jesi i to pokazati svetu putem umetnosti.

Konkurs vizuelnih umetnosti sadrži sledeće kategorije:

• CRTEŽ (klasični crtež rukom u svim crtačkim tehnikama, ilustracija, digitalni crtež rađen na kompjuteru),
  • SLIKA (slika napravljena svim slikarskim tehnikama, kolaž, mozaik, street art),
  • DIZAJN (grafički dizajn, modni dizajn, dizajn predmeta, arhitektura),
  • FOTOGRAFIJA (digitalna fotografija, foto-kolaži, foto-montaže),
  • VIDEO (video-radovi, klipovi, gifovi, snimljeni performansi).

Najkreativnije očekuju nagrade

Za svaku kategoriju dodeljuje se posebna nagrada, a to je tablet najnovije generacije. Svi radovi koji budu ušli u uži izbor biće prikazani na izložbi koja će se održati u umetničkom prostoru Dorćol Platza od 28. 5. 2018. godine.

Uslovi konkursa:

Pravo učešća na konkursu imaju učenici gimnazija i srednjih škola.

Učenici koji su zainteresovani da učestvuju na konkursu treba da pošalju radove u elektronskoj formi na adresu: konkurszakreativce@fsu.edu.rs do 31. 3. 2018. godine.

Svi radovi moraju sadržati sledeće podatke: ime i prezime učenika, ime i prezime mentora (ukoliko je rad rađen pod mentorstvom), naziv škole, kontakt-telefon učenika i /ili mentora. Radovi bez ovih podataka neće se uzeti u razmatranje.

Do 7. 4. 2018. godine stručni žiri će odabrati radove koji ulaze u uži izbor. Rok za dostavu odabranih originalnih radova je 20. 4. 2018. godine na adresu: Fakultet savremenih umetnosti, Svetozara Miletića 12, Beograd.
O rezultatima konkursa i završnoj svečanosti dodele nagrada svi učesnici biće obavešteni najkasnije do 1. 5. 2018. godine.

Radovi finalista biće prikazani na izložbi, koja će biti otvorena 28. 5. 2018. godine (Dan FSU) na Dorćol Platzu. Tom prilikom biće dodeljene nagrade za najbolje radove.

Žiri za dodeljivanje nagrada sačinjavaće jedan istaknuti umetnik, jedan istoričar umetnosti, jedan profesor likovne kulture iz neke od beogradskih škola i tri profesora sa Fakulteta savremenih umetnosti.

Ako imate bilo kakve nedoumice, možete pozvati Fakultet savremenih umetnosti na broj 011/33-91-911. Osoba za kontakt je profesorka Ružica Bajić, koja je i selektor radova, a možete joj se obratiti i na mejl: konkurszakreativce@fsu.edu.rs