Najbolja ženska uloga na INTEF-u pripala studentkinji FSU

/ / Nagrade, Studenti, Vesti / 28. 08. 2023.

Na 4. Internacionalnom teatarskom festivalu (INTEF), koji je trajao od 14. do 20. avgusta u Domu kulture Mišar, studentkinja našeg fakulteta Jana Dekanski je odlukom stručnog žirija osvojila nagradu za najbolju žensku ulogu.

Publika festivala imala je priliku da naše studentkinje Andrijanu Dragnić i Janu Dekanski gleda 15. avgusta u duodrami „Prst”, po tekstu Doruntine Baše, u režiji red. prof. Božidara Đurovića.

Priča o sudbini dve žene i njihovim snovima

„Prst” je priča o dve žene koje su nesrećna sudbina i tradicija osudile na život pod istim krovom. Ne uspevajući da ostvare normalnu komunikaciju, sve probleme stavljaju pod tepih iz straha da bi pokretanje priče moglo da otvori stare, ali i nove rane.

Pored surove realnosti, dopuštaju sebi da sanjaju i maštaju, jer jedino u snovima imaju potpunu slobodu. Ne mogu zajedno niti jedna bez druge. Kako izgleda dan kada jedna od njih pokuša nešto da promeni?

Fakultet savremenih umetnosti je veoma ponosan na izuzetno dostignuće naših studentkinja!