Objavljen zbornik radova sa konferencije CCHE 2024

/ / Vesti / 10. 03. 2024.

Sa velikim zadovoljstvom obaveštavamo javnost da je objavljen zbornik radova sa Međunarodne multidisciplinarne konferencije „Izazovi savremenog visokog obrazovanja” – CCHE 2024, koja se održavala na Kopaoniku od 29. januara do 3. februara 2024. godine. Ovaj značajni događaj okupio je stručnjake iz različitih oblasti, a njihovi radovi sada su dostupni u četiri obimna toma zbornika čiji su izdavači Konferencija akademija visokih škola Srbije (KASSS) i Fakultet savremenih umetnosti.

Zbornik radova je strukturiran po sledećim oblastima:

• Vol_1: Elektrotehnika, telekomunikacije i informacione tehnologije
  • Vol_2: Medicinske nauke; Prirodne i matematičke nauke
  • Vol_3: Mašinsko inženjerstvo i industrijski softver; Saobraćaj, urbanizam i građevinarstvo; Zaštita i korišćenje zemljišta, voda i vazduha; Biotehnologija i poljoprivreda
  • Vol_4: Filozofija, psihologija, pedagogija i sociologija; Pravo, ekonomija i političke nauke; Umetnost; Jezici za posebne namene

Zbornici sadrže radove od izuzetne akademske vrednosti, a cilj je da doprinesu razvoju i daljem napretku naučne i stručne zajednice. Svaki objavljeni rad nosi određenu akademsku vrednost, pri čemu je svaki rad u zborniku ocenjen sa 1 bodom u kategoriji M33, dok predavanja po pozivu imaju vrednost od 3,5 bodova i pripadaju kategoriji M31.

Takođe, objavljen je i zbornik radova sa Studentskog simpozijuma.

Zainteresovani mogu pristupiti zbornicima na zvaničnom sajtu CCHE konferencije ili direktno preko linka: https://drive.google.com/drive/folders/15cMDG0QcNFyAIeeKTUMhqASA1NGZmvzJ?usp=drive_link