Predstava „Zaboravljeni Šekspir” u Narodnom muzeju i na BELEF-u 26. i 28. juna

/ / Izložbe-nastupi, Vesti / 24. 06. 2022.

Studenti klase profesora Božidara Đurovića, Nikole Ugrinovića i Hadži Nenada Maričića predstaviće se publici čak dva puta tokom ovog meseca uz ansambl „VisAntiqua” u sledećem sastavu: Andrijana Dragnić, Sara Radojković, Sara Dragojević, Tamara Miličić, Jovana Maričić, Jana Dekanski, Luka Stanković, Dušan Veselinović, Anđela Kolašinac, Milica Đuričković, Marina Pavlović i Dragana Mićalović.

Kroz stihove verne originalnom delu i uz pratnju renesansne muzike predstava „Zaboravljeni Šekspir” gledaoce vraća četiri stotine godina unazad u renesansni London, u doba kada je objavljeno prvo Šekspirovo delo – zbirka drama „Prvi folio”.

Zbirku „Prvi folio” objavili su glumci Hemings i Kondel 1623. godine i tako oteli od zaborava ovo umalo izgubljeno delo i svetu doneli kulturno blago neprocenjivog značaja. Ova predstava održaće se u njihovu čast.

Pridružite nam se u Atrijumu Narodnog muzeja 26. juna, u 15:00, i/ili na BELEF-u (Teatar „Vuk”, Scena „Kult”) 28. juna, u 19:00, i uživajte u kratkom izletu u prošlost uz stvaralaštvo jednog od najznačajnijih pisaca.

Ulaz je besplatan.

Vidimo se!