Premijera predstave „Cijanid u pet”

/ / Pozorište Portal / 26. 06. 2017.

Pozivamo vas na premijeru predstave „Cijanid u pet”, u četvrtak, 29. juna, u 20:30h u Narodnom pozorištu u Beogradu, koju su pripremili studenti Fakulteta savremenih umetnosti sa rediteljem i profesorom FSU Božidarom Đurovićem, a u produkciji novoosnovanog pozorišta „Portal”.

Predstava se igra na sceni „Raša Plaović”, a ulaz je slobodan za sve posetioce.

Cijanid740

Drama koja godinama oduševljava publiku

„Cijanid u pet” je drama koju je napisao češki pisac Pavel Kohout inspirisan novelom „Zid između nas“ Tecije Verbovske, čija premijera je bila još 1998. godine. Predstavu je kod nas preveo i režirao profesor FSU, Božidar Đurović, a posle nekoliko godina likove će ponovo oživeti studentkinje sa Fakulteta savremenih umetnosti: Jovana Todorović i Anđela Rajić.

Doprinos predstavi dale su još i studentkinje Isidora Ceković, kao kostimografkinja, i Dijana Todorović, koja potpisuje produkciju ispred pozorišta „Portal“, scene studenata FSU.

Dođite u četvrtak, 29. juna, u 20:30h u Narodno pozorište i uživajte u premijeri predstave „Cijanid u pet”, koju su pripremile vaše kolege sa Fakulteta savremenih umetnosti.
Vidimo se!