Student FSU kreirao video-igricu po uzoru na domaću seriju „Srećni ljudi”

/ / Vesti / 22. 12. 2020.

Dino Brničanin, student grafičkog dizajna na Fakultetu savremenih umetnosti, oduševio je svoje pratioce na Instagramu kada je objavio svoju kreaciju video-igrice koja je nastala po uzoru na kultnu domaću seriju „Sećni ljudi”.

Ovaj rad nastao je na predmetu Ilustracija, pod nadzorom profesora, Stevana Aleksića.

Nije retkost da po uzoru na poznata filmska ostvarenja nastaju video-igre, kao ni obrnut slučaj – da se na osnovu video-igara snimaju filmovi i serije, ali ovo je prvi put da je neko pokušao da uradi to sa našom serijom.

Svoju igru zamislio je kao potezni RPG (gejmplej nalik video-igrama „Final Fantasy VII”, „The Banner Saga”…). Na fotografijama se vidi da je u kreaciju likova utrošeno dosta truda kako bi oni izgledali autentično, a mladi autor ih je svrstao u poznate gejmerske kategorije.

U planu je još video-igrica posvećenih domaćim ostvarenjima

Dinova objava na Instagramu naišla je na odobravanje pratilaca, koji su ga molili da nastavi sa radom i napravi sličan projekat za još neko domaće ostvarenje. Predloženo je i da se prikupi novac, pa da video-igrica „Srećni ljudi” zaista zaživi.

Ne sumnjamo da bi zaljubljenici u Risku, Aranđela, Luneta, Necu i ostale iz „Srećnih ljudi” uživali rešavajući razne situacije na koje bi junaci ove kultne serije nailazili tokom igre.

Fakultet savremenih umetnosti želi Dinu još mnogo ovakvih ideja.