Studenti glume sa FSU deo projekta „Na dnu”

/ / Vesti / 13. 10. 2020.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti pokazali su svoj talenat i umeće pred publikom. Oni su bili deo projekta „Na dnu” – u pitanju je drama Maksima Gorkog koju je režirao Đorđe Nešović, student druge godine pozorišne režije na FDU.

Jedno od najpoznatijih dramskih dela velikog pisca Maksima Gorkog odigralo se na ambijentalnoj otvorenoj sceni „Radionica”, koja deluje u sastavu Narodnog pozorišta u Beogradu.

Mladi glumci sa FSU briljirali u jednom od najznačajnijih dela ruske književnosti

Drama „Na dnu” govori o siromaštvu onih najugroženijih i premijerno je izvedena u Moskvi davne 1902. godine. Radnja se odigrava u prihvatilištu za beskućnike, koji svoju nemoć pokušavaju da prevaziđu samozavaravanjem. Smatra se jednim od najznačajnijih dela socijalističkog realizma.

U ovoj predstavi učestvovali su sledeći studenti sa FSU: Marija Marković, Bojana Štrbac, Sara Bojić i Željko Krstić (klasa Miloš Đorđević, docent Tadija Miletić), Dalibor Stojanović (klasa Božidar Đurović, docent Hadži Nenad Maričić), Stefan Orovec i Uroš Stefanović (klasa Irfan Mensur).

Čestitamo im na uspehu!