Studentski radovi u saradnji sa umetničkom radionicom „BURA” u Galeriji FSU

/ / Vesti / 10. 11. 2020.

Studenti Fakulteta savremenih umetnosti bili su ove godine deo umetničke radionice „BURA”, koja je jedan deo svojih aktivnosti organizovala na našem fakultetu.

Radovi koji su nastali tom prilikom na temu „Should I stay or should I go” (Da li da ostanem ili da odem) biće izloženi u Galeriji FSU (Svetozara Miletića 12), a njih će u petak, 13. novembra, od 18 časova, zajednički prikazati njihovi autori i predstavnici radionice „BURA”.

Izložba radova traje od 13. do 26. novembra

Radovi nastali ovom prilikom predstavljaju studentske odgovore na egzistencijalne, filozofske i migratorne dileme, dileme sazrevanja i druge svevremene nedoumice. Prezentovani su umetničkim sredstvima kroz žanrove dramskog komada, interaktivne instalacije, film, video-rad i modne revije. Izvođenje omnibusa kratkih artističkih formi prati postavka kostima od recikliranih materijala, crteža i fotografija.

Izložba svojevrsne dokumentacije radionica traje do 26. novembra 2020. godine.

Pogledajte kako je bilo u Galeriji FSU:

Mikrokosmos promišljanja mladih stvaralaca

Kratak opis produkata radionice uvodi u mikrokosmos promišljanja mladih stvaralaca:

Nebo i zemlja je dramska priča o rastanku zarad ispunjavanja snova, nostalgiji i radosti ponovnog susreta. Drugim rečima – pazi šta želiš da ti se ne ispuni.

Trt-mrt, život ili smrt publiku stavlja pred izbor životnog puta i suočava je sa konsenkvencama sopstvenih odluka simboličkim prolaskom kroz tunel. Levo ili desno predmet je vašeg opredeljivanja.

Video-rad Shvatiti ili mrzeti govori jezikom neverbalnog teatra i face arta o želji za uklapanjem koja se pretvara u ravnopravnu komunikaciju kroz samospoznaju. Tok promene je evidentan kroz kolorit lica učesnika.

Film Umri pre smrti svedoči o fenomenu umiranja pre sudnjeg časa koji je u vezi sa bitisanjem izvan aktuelnog trenutka. Iskoristi dan (Carpe diem) bez tenzije kao da je moto ovog kratkometražnog igranog ostvarenja.

Modna revija Izbor za eko miss na humorističan način pokreće važna ekološka pitanja i pruža priliku publici da se opredeli za odgovarajući odnos prema životnoj sredini. Stoga se odlučite za Papirku, Plastičarku ili Pamučarku!

Radionice vodili: Dejan Jajčanin, Predrag Đurđević, Danica Rakočević, Prota Škart – Dragan Protić, Goran – Orge Nikolić, Jelica Stojančić i Dragana Nikoletić. Specijalni gosti: Jelena Bogavac, Tamara Antonović, Katarina Jakšić.

Učesnici radionica

Dušan Erceg – muzičke komunikacije