Studentu FSU Rastku Luliću nagrada na konkursu za karikaturu u Slovačkoj

/ / Vesti / 18. 06. 2021.

Lepe vesti stižu iz Slovačke! Rastko Lulić, student prve godine grafičkog dizajna na Fakultetu savremenih umetnosti, učestvovao je na međunarodnom konkursu karikature u Slovačkoj i osvojio nagradu!

Reč je o tradicionalnom međunarodnom konkursu za karikaturu na temu piva. Rastkov nagrađeni rad predstavlja Deda Mraza čija je brada kao pena od piva.

Pivo kao inspiracija za karikaturu Deda Mraza

Inspiraciju za ovogodišnji rad Rastko je pronašao u veseloj kombinaciji pivske pene, sede brade i pretpostavke da Deda Mraz zasluženo sedne da popije hladno pivo kada podeli sve poklone.

Rastko Lulić se karikaturom bavi poslednjih deset godina i učestvovao je na mnogo domaćih i internacionalnih konkursa, na kojima je dobijao nagrade i priznanja. Bio je član sekcije za karikaturu u Dečjem kulturnom centru Beograd, gde je dobijao veliku podršku od mentora Miće Miloradovića. Brušenje njegovog talenta danas nastavljaju profesori sa Fakulteta savremenih umetnosti.

FSU čestita svom studentu i želi mu da nastavi da sakuplja priznanja i nagrade sa budućih konkursa!