Veliki uspeh glumaca sa FSU na Festivalu studentskog teatra

/ / Vesti / 15. 11. 2021.

Na Festivalu studentskog teatra u Obrenovcu, koji je održan od 9. do 11. novembra u Obrenovačkom pozorištu, studenti glume sa FSU imali su značajnu ulogu i pobrali vredne nagrade.

„Ribarske svađe” najbolja predstava festivala

Oni su u takmičarskom delu nastupili sa tri predstave, a najuspešniji su bili studenti iz klase Miloša Đorđevića i docenta Tadije Miletića, koji su sa predstavom „Ribarske svađe” osvojili dve nagrade: glavnu nagradu festivala za najbolju predstavu i nagradu za najbolju sporednu ulogu, koju je osvojila studentkinja Teodora Bićanin za ulogu Lucijete. Na svečanoj dodeli nagrada, koja je održana u subotu, u Obrenovačkom pozorištu, nagrade je grupno primila cela klasa.

Podsećamo, od svih završnih predstava prošle godine koje je rukovodilac departmana poslao i ponudio za učešće na festivalu selektovane su tri – „Petra” klase Irfana Mensura i asistenta Srđana Ivanovića, „Grupna terapija” mentora Vide Ognjenović i „Ribarske svađe” klase Miloša Đorđevića i docenta Tadije Miletića.

Čestitamo našim studentima i njihovim profesorima na sjajnom uspehu na Festivalu studentskog teatra.