NFT

Ukoliko želite da preuzmete priručnik, kliknite ovde.

Šansa za digitalne umetnike koja ne sme da bude propuštena

NFT platforma transformisala je umetnost koju smo do sada poznavali. Ima mnogo razloga zbog kojih bi savremeni umetnici morali da iskoriste sve njene prednosti. Ovo su samo neki od njih:

• Umetnost se polako seli iz analognog u digitalni svet.
  • Digitalnu umetnost je mnogo lakše reprodukovati nego klasičnu.
  • Možete kreirati jedinstvena umetnička dela, ali i kolekcije. U zavisnosti od toga formira se i cena vašeg jedinstvenog tokena.
  • Svoje delo možete zaštititi autorskim pravom, zahvaljujući jedinstvenom autorskom sertifikatu, pa od njega zarađivati svaki put kada ono promeni vlasnika.
  • Umetnost više nije dostupna samo ljudima koji posećuju galerije, muzeje, koncertne dvorane, već joj može pristupiti ogroman broj ljudi.
  • Umetničko obrazovanje se sve više transformiše u smeru da pruža veštine i znanja neophodne za uspešno bavljenje digitalnom umetnošću.

Fakultet savremenih umetnosti – mesto koje stvara umetnike 21. veka

FSU je prvi umetnički fakultet kod nas koji se transformisao u pravcu u kojem ide savremena umetnost. Jedini svojim studentima omogućava rad u najsavremenijim softverskim programima, VR Tilt Brushom i 3D printom.

Kreirajte jedinstven umetnički izraz uz pomoć posvećenih profesora sa bogatim iskustvom. FSU nudi osnovne, master i doktorske studije.

Postani deo nove klase, ostalo je još malo slobodnih mesta. Kreiraj svoj umetnički svet, odaberi FSU.