Prijavi se i postani deo nove klase koju vodi Vida Ognjenović

Novu klasu master studenata glume vodiće naša proslavljena pozorišna rediteljka Vida Ognjenović.

Književnica, rediteljka i diplomata Vida Ognjenović diplomirala je na Katedri za opštu književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu, kao i na Odseku za režiju Akademije za pozorište, film, radio i televiziju. Postdiplomske studije započela je u Parizu na „Sorboni”, a magistarski rad iz teorije i prakse odbranila je na Univerzitetu u Minesoti.

Tokom svoje karijere Vida Ognjenović bila je angažovana kao asistent na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, a kao profesor predavala je i na univerzitetima u Los Anđelesu i Čikagu, dok je kao gostujući predavač obišla sve veće univerzitete u SAD. Režirala je oko stotinu pozorišnih predstava, kao i veliki broj televizijskih i radio drama po sopstvenim tekstovima, koje su doživele izuzetan uspeh.

Za pripremnu nastavu prijavite se telefonom: +381(11)4011.216. Od naših savetnika za upis saznaćete i sve ostale detalje u vezi sa prijemnim ispitom.

Iskoristite priliku da postanete deo nove generacije po povoljnijim cenama do kraja meseca.

Postani deo nove klase FSU. Prijavi se ovde »

Prvi korak ka internacionalnoj karijeri glumca

Studenti diplomskih (master) studija Fakulteta savremenih umetnosti na studijskom programu Dramske umetnosti – Gluma produbljuju svoja teorijska i praktična znanja u oblasti dramske i audio-vizuelne umetnosti.

Po završetku školovanja na ovom studijskom programu master studija moći ćete da zauzmete samostalan, kreativan i kritički pristup prema svojoj profesiji – glumi, ali i prema pedagoškom i umetničko-istraživačkom radu u oblasti dramske umetnosti.

Završetkom studijskog programa stiče se akademski naziv: master dramski i audio-vizuelni umetnik – glumac, sa naznakom zvanja drugog stepena akademskih studija.

Zbog čega je važno da upišete master studije dramskih umetnosti – glume?

Gluma se danas ne svodi samo na pozorište i film već se prožima kroz različite oblike javnih nastupa, medija, pedagoškog rada i učešća na kulturno-umetničkoj sceni. Zbog toga je na Fakultetu savremenih umetnosti kreiran program koji odgovara zahtevima savremenih težnji dramskih umetnosti.

Uspešnim završetkom studijskog programa stiče se akademski naziv: diplomirani audio-vizuelni umetnik – master, sa naznakom drugog nivoa akademskih studija.

bozidar-djurovic-fsu
Zdravković
Dušan
Stojaković

Cilj diplomskih (master) studija dramskih umetnosti – glume je da predavanjima, razgovorima, praktičnim vežbama i istraživačkim radom upozna studenta sa različitim naprednim glumačkim tehnikama, pravcima, pristupima, metodama, žanrovima i medijima i tehnologijama, kako bi mogao samostalno, kreativno, analitički, kritički i sa samopouzdanjem da realizuje buduće glumačke, istraživačke, pedagoške, kritičke i umetničke zadatke.

Sama glumačka umetnost i veština su u okviru ovog studijskog programa razložene na nekoliko teorijskih i stručnih odnosno teorijsko-umetničkih celina kroz tri različita pristupa glumi:

• Klasično pozorište
  • Avangardno pozorište
  • Gluma za film i televiziju

U program master studija uključeni su i učestali javni nastupi studenata, kako bi nakon završetka master programa imali izgrađen portfolio sa mnogo uspešno realizovanih projekata iza sebe.

Šta dobijate na master studijama dramskih umetnosti – glume?

• Diplomu master studija i 120 ESPB poena.
  • Praksu u klasičnom i avangardnom pozorištu.
  • Praksu na filmskim i televizijskim snimanjima.
  • Rad sa najpoznatijim rediteljima, glumcima i producentima.
  • Mentora i individualni pristup podučavanju.
  • Mogućnost rada u najistaknutijim obrazovnim institucijama.
  • Online učenje.
  • Prostor za vežbu i multimedijalnu opremu.
  • Besplatne konsultacije.
  • Učešće na internacionalnim umetničkim kolonijama i projektima.

Kako upisati master studije Dramske umetnosti – Gluma?

Na diplomske akademske studije Dramske umetnosti – Gluma mogu se upisati svi studenti koji su na osnovnim studijama ostvarili najmanju prosečnu ocenu 8,5.

Studenti koji imaju nižu prosečnu ocenu polažu diferencijalni ispit.

Mentori su studentima svoje klase uvek na raspolaganju, kako bi odgovorili na sva njihova pitanja i pomogli im u profesionalnom usavršavanju.